Kalkulator parametrów skrawania

Mech Calc

Prosty i łatwy w obsłudze kalkulator parametrów skrawania. Powstał na potrzeby przedsiębiorstw w których do produkcji stosuje się maszyny sterowane numerycznie. Proces obróbki metali wymaga dobrze sprecyzowanych parametrów obróbki. Dzięki naszej aplikacji możecie Państwo obliczyć parametry takie jak obroty wrzeciona oraz posuw minutowy, programowane w obrabiarkach.
 

Nowa intuicyjna wersja naszego darmowego kalkulatora !

Najnowsza aktualizacja przyniosła szereg zmian i ułatwień o których przeczytać możecie Państwo niżej. Aplikacja bezproblemowo będzie działać na systemie Android w wersji 7 oraz wyższych. Do jej poprawnego funkcjonowania nie są wymagane dodatkowe składniki.
Wersja 2.0 to tak naprawdę początek nowej lepszej aplikacji skierowanej dla branży obróbki metali. Aplikację można używać, pobierać i udostępniać za darmo. Życzymy przyjemnej pracy z programem.

 Zainstaluj bezpośrednio ze sklepu Google Play

 

Nowa wersja i odświeżony wygląd aplikacji nawiązujący do tematyki obróbki metali.

Funkcjonalność przeniesiona z poprzedniej wersji. Umożliwia obliczanie parametrów na podstawie prędkości skrawania podawanej przez producentów narzędzi skrawających.

Umożliwia obliczanie parametrów wstecz, na podstawie wartości odczytanych z maszyny. Dzięki tej funkcji weryfikacja parametrów jest banalnie prosta.

Nowa wersja to i nowa funkcjonalność. Wersja 2.01 posiada tablice gwintów metrycznych jak i calowych, wraz z ich średnicami otworów pod gwinty oraz skokiem programowanym w obrabiarkach

Wersja 2.03 aplikacji posiada zakresy tolerancji i pasowań dla otworów i wałków. Średnice od 1 mm do 500 mm.

Dla łatwiejszej i szybszej metody wprowadzania danych zastosowaliśmy suwaki, które ułatwiają pracę z kalkulatorem.

Parametry obliczane są bardzo szybko, dzięki zastosowaniu dynamicznych obliczeń