ESET Endpoint Security

Pełna ochrona stacji roboczych

Kompleksowa ochrona ESET Endpoint Security dla komputerów w Państwa firmie. Jest to wielowarstwowa ochrona wraz z sprawdzoną technologią wykrywania zagrożeń ESET NOD32 ®.  Pełna wydajność przy niskim wymaganiom systemowym oraz wsparcie dla środowisk wirtualnych, skanowanie plików oparte na chmurze ESET LiveGrid to zdecydywanie przewaga na rynku zabezpieczeń.

ESET Endpoint Security łączy w sobie funkcjonalność oprogramowania antywirusowego ESET oraz Firewall’a. Wzbogacony o szereg nowoczesnych rozwiązań, stanowi niezawodną ochronę dla stanowisk roboczych. Oprócz cech i funkcjonalności wspólnych , ESET Endpoint Security wyróżnia się również poniższymi rozwiązaniami:
 

Skutecznie filtruje spam na stacjach roboczych i eliminuje niechciane wiadomości. Natywne wsparcie
dla protokołów pocztowych (POP3, IMAP, MAPI), m.in. dla klienta Microsoft Outlook.

Ogranicza dostęp użytkownika do konkretnych witryn lub kategorii stron www określonych przez administratora, np. związanych z grami, sieciami społecznościowym czy zakupami online. Pozwala użytkownikowi na wejście na daną stronę www, po zaakceptowaniu ostrzeżenia o przekazaniu informacji o tym zdarzeniu do administratora.

Chroni użytkowników przed stronami internetowymi, które podszywając się pod zaufane serwisy www, próbują zdobyć poufne informacje – nazwy użytkownika, hasła, dane kart kredytowych, itp.

Zapobiega nieautoryzowanym próbom dostępu do sieci firmowej. Zapewnia skuteczną ochronę przed włamaniami. Umożliwia zdefiniowanie zaufanych sieci, powodując, że wszystkie inne sieci, np. publiczne hot-spoty Wi-Fi są domyślnie traktowane jako połączenia niezaufane i bardziej szczegółowo chronione. Kreator rozwiązywania problemów przeprowadza użytkownika poprzez zestaw pytań, na podstawie których następuje identyfikacja problemu i sugestie jego rozwiązania.

Rozbudowuje skuteczność firewalla, zapewniając ochronę przed atakami, które wykorzystują luki w popularnych protokołach sieciowych w takich jak SMB, RPC i RDP. Chroni przed lukami, na które nie zostały jeszcze stworzone łatki.

Chroni przed przyłączeniem komputera do tzw. sieci komputerów zombie, wykonujących polecenia cyberprzestępców.

Blokuje nieautoryzowane nośniki. Umożliwia tworzenie reguł w oparciu o grupy użytkowników w celu dopasowania ich do polityki  bezpieczeństwa firmy. ESET powiadamia użytkownika końcowego o blokadzie urządzenia i umożliwia mu wznowienie dostępu, czynność ta zostanie zapisana w dziennikach.

ESET Endpoint Security zapewnia skuteczną ochronę, pozostawiając więcej wolnych zasobów systemowych dla programów kluczowych Twojej firmy. ESET może zostać zainstalowany na starszych komputerach, przedłużając tym samym żywotność sprzętu. Wydłuża żywotność baterii dla laptopów, które są poza firmą, korzystając z trybu oszczędzania baterii.